Çikolatalı PudingDiyetteyim ama arada canım tatlı çekiyor. Böyle anlarda en ideal tatlı pudingdir benim için. Hem çikolatalııııı hem de sütlü tatlı. Diyetisyenime 3 haftada bir gidiyorum ve 3 hafta içinde birkaç porsiyon tatlı yememde sakınca olmadığını söylemişti.Pudinge gördüğünüz üzere bol bol poz verdirdim. Böylece farklı renk örtülerle nasıl bir izlenim bıraktığına dair bir fikrimiz oluşur.Pudingi yapmak kolay, hazır yapıyorum ben ama hazır istemezseniz, un (yada nişasta) şeker, kakao sütle karıştırılır, biraz da margarin atıyorum içine ben. Kıvamı gelene kadar karıştırılır. Üzerine bir kağıdı kalp şeklinde keserek hindistan cevizi döktüm, şekilli oldu.Asıl gelmek istediğim konu ise pudingin kalorisi. Piştikten sonra 100 gr puding 134 kcal yazıyor üzerinde. Ben yarım yağlı sütle yapıyorum 100 kcal olsun. Bir kasede ortalama 200 gr olsa 200 kcal aldım.

Şimdi evde olan çikolataların üzerindeki değerlere bakıyorum. Mesela evde Albeni vardı, 100 gramı 486, 1 paket 194 kalori imiş. Bir de Çokonat var bakalım ona, 100 gramı 566, 1 paketi 181 kalori yazıyor. E artık antep fıstıklıları siz tahmin edin.

Tatlı krizlerimizde bir çikolatayı hemen yiyor ama belki de yeterli hissetmiyoruz. Onun yerine puding, hatta dondurma daha hafif tatlılar olarak tüketilebilir.
SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

9 enfes yorum:

Esin (Huysuzbalık) dedi ki...

Ben de çok seviyorum pudingi. Genelde hazır alıyorum . Dr. Oetker favorim. Diyetisyenin ne güzel söylemiş yiyebilirsin diye. Ben arada çikolata aslında sebze ağaçta yetişiyor diyerek kandırıyorum kendimi :) ellerine sağlık. Sevgiler...

Delfina ; dedi ki...

demek o kadar düşük kalorisi var, bir dahaki tatlı iznimizde ben de mi yesem :)))

nasıl gidiyor kilo vermen gececim?

sevgiler

Ayça dedi ki...

İlk örtüyle çekileni sevdim ben :) Afiyet olsun şekercim. Pudingi ben de çok seviyorum. Hem hafif, hem tatlı ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor.

Gelin Ayşe dedi ki...

Bende çok severim ikolatalı pudingi. Gecen gün bende yaptımdııı :) Bu arda en güzel poz mavi renkli örtüde cıkmııış bence :)))

Paşa dedi ki...

kalplı kalplı de süslemiş onu hımmm:)

Haydi mutfağa dedi ki...

ben de en çok çikolatalı pudingi severim.
kalpli çok hoş olmuş, iyi fikir
elinize sağlık

SMİLENA dedi ki...

vay be demek en mantıklısı çikolata krizine girince puding yemek.bir de güzel çekmişsin .canım çekti...

Papatya Prenses dedi ki...

Kasenin ya tamamını veya tam yarısını alsaydın daha iyi olurdu.

Tüm diyetlerde haftada biri geçmemek kaydıyla sütlü tatlı vardır zaten.

Ben evde yaptığım mis gibi muhallebiyi ve sütlacı tercih ederim:)

Sütlac Hanimm dedi ki...

Hıım bende severim ama bugüne hiç kalori hesaplamadım bişeyi seviyorsam ve yapmışsam cup mideye :) ama yemek bloglarını dolaşmak iyi olmuyor birazdan bu kadar tatlı görmekten şekerim düşecek zaten dayanamam tatlının her türlüsüne.
Birde aşagıdaki menü benimmm :)
hepsini severim heleki semizotuna hastayımdır...
Ellerine saglık canım buarada bende mavi örtülü resmi sevdim birde gelin ayşeyi artık okuyamıyorum rica etsem söyler misin bana davetiye gönderebilir mi?

sutlachanimm@gmail.com
Sevgilerimle.