Fırında sebzeli tavuk


Gayet uyduruk yaptığım bu yemekte, dolapta azar azar kalmış sebzeleri kullandım. Tavuğu da az koydum ki eğer bir şeye benzemezse ziyan olmasın diye. Ama eşim de ben de beğenerek yedik. Tamam öyle çok şahane yemekler gibi olmadı ama pilav yanına gidecek bol sebzeli orta karar bir yemek diyebiliriz. Fakat bu yeniden yapmayacağım anlamına gelmiyor.

Soğan yerine kalmış yarım pırasayı doğradım önce iri iri. Sonra henüz pişirmediğim ıspanak demetinden bir parça kopardım doğramadan koydum. Bir dolmalık biber de bir sıra olarak yerini aldı. İki patates bir havuç da iri dilimlendi. En üstte tavukları koyup, biraz maydanoz tuz ve karabiber ekledim.  Bir kaseye sıcak su koyup bir kaşık salçayı erittim, içine zeytinyağı da ekleyip yemeğe döktüm. Folyo ile kapatıp fırında pişirdim.


Fırında sebzeli yemek yaparken özellikle patates ve havuçlar çabuk pişmiyor. Yüksek ısıda yapıyorum ve arada kontrol ediyorum. Bu esnada da biraz karştırdım yemeği. Sonuç ilk resimde, görünüşü gayet hoş oldu.
SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 enfes yorum: