Somon balıklı salata


Slovakya'da iken taze balık bulmak neredeyse imkansızdı. Daha doğrusu çiftlikte yetişen tatlı su balıklarından bulabiliyorduk ama, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizdeki gibi balıklar bulunamıyordu elbette. Hollandaya taşınmamız bizi bir de bu açıdan sevindirdi çünkü bir yaşını geçmiş kızım doğru dürüst balık yememişti hiç. Burada genelde büyük balıklardan olsa da taze balık bulabiliyorum ve her hafta en az bir kere pişiriyorum.


Somon balığını daha önce İstanbulda iken de değişik şekillerde pişirdim. En sonunda kolay ve lezzetli bulduğum tek yöntem, içine biraz zeytinyağı eklenmiş yapışmaz tavada, kapak kapalı şekilde pişirmek. Başka hiç bir şey ilave etmeden. Genelde balığı salata üstü yediğimiz için bu hali çok güzel oluyor. Salatayı evde hangi malzemeler varsa ondan yapıyorum ve üzerine parmesan peyniri ve hazır salata soslarından koyuyoruz yerken.


Bu arada fotoğrafta görüldüğü gibi havuçları farklı şekilde doğrayabilirsiniz. Bunu kabak soyacağı ile havucu kalem ucunu traşlar gibi kestim. Uzun ve kıvırcık havuçlar görsel olarak çok hoş oluyor


SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 enfes yorum:

melek inan dedi ki...

havuca bayılırımmmm :)