Kalp KekCuma günü kalp şeklinde silikon kaplardan aldım. Bugün büyük bir heyecanla evlendiğimden beri ilk defa kek yaptım. Öyle güzel kabarmıştı ki, sonra sondü. Olsun tadı güzel olmuş. Ve en önemlisi eşimle ben kupkuru sünger gibi kekleri sevmiyoruz, bu öyle kuru olmamıştı.Aslında içine çikolatalı sos koyacağım daha, ancak evde süt kalmadı (geçen gün lazanyaya harcadım, bir daha da markete gidemedim). Resmini çekmek için süt almayı bekleyemedim. Zira ben çıkana kadar akşam olacak, o zaman da gün ışığında çekemeyeceğim resmimi.

Normalde kekin içine de süt koyarım ben, ama yok diye yoğurt koydum. Bunun dışında pudra şekeri, yumurta, un, kabartma tozu, vanilya ve sıvı yağ kattım. Hepsini göz kararı koydum. Çünkü bu kaplar için ne kadar yapmam gerektiğini bilmiyordum. Hatta biraz fazla geldi.

Bu arada Martha Stewart'ın sitesindeki her bir resme bitiyorum. Ben de öyle resimler çekmek istiyorum :(
SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

5 enfes yorum:

3prenses dedi ki...

tam sevgililer günü keki.ellerine sağlık.

Ayça dedi ki...

Martha'nın "özel" her bir şeyi olduğu gibi fotoğrafçıları ve stüdyosu var be güzelim. Ben bile imrenerek bakıyorum Martha'nın sitesindeki her bir fotografa...

Ceyda'nın Bahçesi dedi ki...

canım kek nefis görünüyor.ellerine sağlık.aşk dolu bir kek olmuş mis gibi

Paşa dedi ki...

hımmm nefis görünüyor...

NeS dedi ki...

oooh harika baka baka yerim ben onları :)