Nohutlu Pilav, Karnıbahar-Brokoli Yemeği ve Portakallı KerevizEveet dün akşamın mönüsü. Geçen hafta fazla yemek yapamıştım iki gün başka yerde kaldık, bir gün eşim geç gelince fazla birşey paylaşamadım. Özlemişim yemek yapmayı. Yine uydurmasyonlara devam.

Nohutlu pilav yaptım, dondurucuda yemek olmayacak kadar az nohut vardı. İçine doğranmış maydanoz ve dereotu (dünden kalmıştı) katacaktım pişirirken unuttum. Biz de yerken üzerine döküp yedik, çok güzeldi.Bu da karnıbahar yemeğinin brokolisi. Sabah sordum eşim sebze yemeği yap dedi. Karnıbahar yapayım mı? Yok istemem dedi. Ama ben yine de yaptım. O brokoliyi daha çok seviyor, ona brokolili kısımlardan kendime karnıbahardan :))

Soğanı salça ile kavurdum havuç karnıbahar ve brokolileri de ekleyip suyla pişirdim bu kadarcık.Bir de kereviz. Kerevizi bir süredir portakalla yapıyorum. Kokusu gitsin diye onu öneriyorlar, ben kokusunu çok sevsem de. Neyse bunu da zeytinyağı ve su koyduğum tencerede, portakallarla haşladım. Portakalın kabuğunu soydum, dilim dilim içine attım. Sıcak portakal yemek de çok farklı oluyor.
SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

7 enfes yorum:

Paşa dedi ki...

portakallı ördek istiyorummm:P
portakkallıkereviz de yedim ama bana göre sadesi daha lezzetli gibi..

NesTal dedi ki...

bu menüden sadece nohutlu pilavı yiyebilirim sanırım. kereviz aman aman uzak dursun benden :) diğer yemekteki sebzelerin ikisini de sevmem. ama yine de sen yapınca güzel olmuştur eminim. portakal olunca belki o sevmediğim yemekler de güzelleşiyordur denemek lazım.

Papatya Prenses dedi ki...

Dün öyle mutluydum ki bir tabak nohutlu pilavı yediğmi zaman:) Uzuuun zaman sonra listeme pilav ve kurubaklagil aynı zamanda girince hemen nohutlu pilav yaptım:) Çok severim çok:)
Bir dahaki sefere de yeşil mercimek yapıcam. Senin yayınladığın fotoğraf hala gözümün önünde:)

Ben kerevizin salatasını daha çok seviyorum nedense..

Karnıbahar ve brokoliye gelince,içim dışın onlar oldu zaten:))

Ellerine sağlık..

VOLKAN - KALDERA dedi ki...

Karnabaharı bayılarak yerim birdahaki sefer brokoli de ekleyeceğim kesin. Otlu pilav yapmak istiyorum uzun zamandır eve gidince unutuyorum :/ Nohutlu pek sevmiyorum.

Kerevizin kokusunu ben de seviyorum, tuhafmıyım? :)

SMİLENA dedi ki...

yine döktürmüşsün.ben portakalın suyunu sıkıyorum en altta da halha şeklinde soğan koyup hiç su koymadan bişiriyorum...
bakıyorum sebzeler var bu ara.sağlıklı besleniyorsunuz tebrikler..

CANDAN TARİFLER dedi ki...

ELLERİNE SAĞLIK HERŞEY HARİKA GÖRÜNÜYOR...
BLOĞUNUN YENİ GÖRÜNTÜSÜ ÇOK GÜZEL OLMUŞ İÇİMİZ AÇILIYOR BLOĞA GİRİNCE:)

lavantin dedi ki...

ELLERİNE SAĞLIK GeCe CİM TAM BENLİK MENÜ