Kolay Frambuazlı Tiramisu


Bu başlığı verdim ama belki de doğru değildir. Tiramisuyu tiramisu yapan kedi dili bisküvisi ise içinde o var, kahve ise o da var ama labne ise o yok malesef, evde olmadığı için koymadım fakat olsaydı koyacaktım ve o zaman tam bir tiramisu olacaktı :)

Bazı zamanlar canım acilen tatlı çektiyse evdeki malzemelerden pratik çözümler oluşturmaya çalışıyorum, bu da onlardan biri. Herkesin bildiği şekilde, un,süt,şeker ve margarin koyarak pudingi yaptım; ardından arasına dondurucudaki fambuazlardan koymak geldi; bir de az biraz kalmış kedi dili bisküvilerini ikiye bölüp kahve ile ıslatıp arasına koydum. Üzerine de biraz daha kahve serptim, harika oldu.

Frambuaz gibi ekşi meyvelerden katmayı düşünürseniz, pudingi normalden birazcık daha şekerli yapmakta fayda var ya da frambuazları az biraz şekere bulayabilirsiniz. Ben ilk seçeneği yaptım, ne çok tatlı ne çok ekşiydi :)
SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

4 enfes yorum:

LEYLAnın KAHVE DÜKKANI dedi ki...

Süper olmuş bayıldım buna. Harika görünüyor. Ellerine sağlık :)

PAPATYA PRENSES dedi ki...

Frambuazlı kup diyelim biz buna :)

Aslında labneden öte mascorpondur.

Canım çekti ama..Ne vakittir frambuaz arıyorum markette bi rastlayamadım:)

Ellerine sağlık Güüü:))

Urfanatik dedi ki...

Ya bunun kalorisi ne kadar acaba :? obezite önemli bi sorun malum :)

GeCe dedi ki...

kalorisinin çok olduğunu düşünmüyorum bir kase puding ile eşdeğer olabilir internette pudingin değerleri var ama aklımda değil şuan