Bir Fincan Türk Kahvesi

Bugün yemek resmi eklemedim, akşam yaptım tabi ancak canım hiç resim çekmek istemiyordu. Ben de geçen gün çektiğim bu resmi paylaşmak istedim.


Hocalarımdan birisi geçen hafta Urfa'ya gitmişti ders vermek üzere, gelirken hepimiz böyle kahve fincanları getirmiş. Dedim en çok ben sevindim çünkü sürekli gözüm mutfak eşyalarında. Çok hoşuma gitti hemen bir kahve pişirdim ve içtim. E tabi yanına da lokum.

Kahveyi iyi pişiririm oldukça köpüklü olur ama resimdeki kötü oldu, çünkü evdeki kahve taze değildi. Evlenmeden önce her akşam yemekten sonra kahve içerdik hep beraber, şimdi eşim pek sevmediği için canım istemiyor ve dolayısıyla kahveler de bayatlıyor.
Üç kız kardeş olduğumuzu ve büyük ablamın da iki kızı olduğunu biliyorsunuz. Her akşam yemekten sonra babam kendi uydurduğu "ah bir kızım olsaaaaaa, bana kahve yapsaaaaaaa" şarkısını söyler. Daha sofra toplanmadan birisi ocağın başına koşmuştur bile. Her birimiz 10 yaşlarında falan kahve yapmaya başladı ve yıllarca yaptı. Ancak küçük kız torun pek bir hevesli çıktı 8 yaşından beri yapıyor (şimdi 9 yaşında) her gittiğimizde onun elinden içiyoruz.
Diğer yandan hepberaber içilen kahvenin, ardından uydurmasyon falların yerini tek başına içilen kahveler doldurmuyor. Ben de falımı kapadım ama, yatlar katlar çıksa ne yazar.
Son resimde görülen lokumlardaki azalma miktarı sadece bana bağlı değildir. Diğer değişkeni de hesaba katalım.
SHARE

Milan Tomic

Hi. I’m Designer of Blog Magic. I’m CEO/Founder of ThemeXpose. I’m Creative Art Director, Web Designer, UI/UX Designer, Interaction Designer, Industrial Designer, Web Developer, Business Enthusiast, StartUp Enthusiast, Speaker, Writer and Photographer. Inspired to make things looks better.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

8 enfes yorum:

Paşa dedi ki...

AMANIINN BUDA NE GÜSEL RESİM BÖYLEEEE...AH BİR KIZIM OLSADAAAAAAA BANA KAHVE YAPSAAA BABAMIN SESİ KULAKLARIMDA:)))))
NERDEN GELİYO YA YEMENDENMİ:)))))))))))ah bu arada bende 7-8 yaşlarında kahveye başlamıştım:)))

SMİLENA dedi ki...

bayıldım kahve fincanına tbii yanındaki lokumada.ne hoş bir hikayeniz varmış.demek 8 yaşından beri küçük yeğenin kahve yapıyor.afferin ona.

LezzetHane ( Buket ) dedi ki...

Kahve fincanınız çok harika resmi görünce ' hacı hediyesi herhalde' diye düşündüm ama değilmiş. Sırf o fincanın hatrına hergün kahve içilir vallaha .Bayıldım birgün de benim hatırıma için

voodoo_bird dedi ki...

bnde küçük yaşta kahve yapmaya başladım evet ama artık yapmak istemiyorum sırf dedem için katlanıyorum büyük bi aile en az 6 kişilik yapılıyo oda kaynayana kadar bnde kaynıyorum başında =)

NeS dedi ki...

ah bir misafirliğe gitsem de kahve yapanım olsa :)) gerçi benim kahvemde meşhurdur bol köpüklü olur söylemesi ayıp değil :) resimler yine insanı özendiren cinsten olmuş. lokumlar da yarasın afiyet şeker olsuun...

Cocukla Cocuk dedi ki...

Lokum, kahve, fincan hepsi harika görünüyor. Biz ikimizde çok seviyoruz kahveyi. Sohbetle daha güzel oluyor tabi ki. Afiyet olsun

gonuldeneledokulenler dedi ki...

tam kahveyle bayada bi lokum gitmiş diye düşünürken yazıyı okudum:))
fincan çok orjinal duruyor.ilk kez gördüm böyle bişey.çok değişik.güle güle kullan sevgili gece...

Ayşe dedi ki...

Ne guzel bir hediye almissiniz, cok begendim hediyeyi de anlatimini da..cok hossun ve dogalsin yaaa :))

Bizde pek kahve yapmayiz ve malesef tam lazim oldugu sira bayatlamis bir kahve cikar karsima..